Aktualności

26.06.2019

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku z zaplanowaną przerwą techniczną siłownia w hali OSiR w Baranowie od 3 do 9 lipca br. będzie nieczynna.

W czasie letnich wakacji 2019 zapraszamy do korzystania z siłowni OSiR w godzinach:

Zawodniczka KK Tarnovia Tarnowo Podgórne Gabriela Nowakowska zajęła szóste miejsce w wyścig klas IV ze startu wspólnego rozegranym w ramach Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich.

Nie lada gratka dla fanów wyścigów motocrossowych i drogowych. W najbliższy weekend na Tor Poznań po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Europy FIM w Supermoto.

W sezonie 2019/2020 nowym szkoleniowcem drugoligowej Tarnovii Basket będzie Rafał Urbaniak. Dla zawodnika będzie to początek trenerskiej przygody.

Zwycięstwo Sołectwo Tarnowo Podgórne w turnieju siatkówki plażowej umocniło jego pozycję lidera XV edycji Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne.

Sezon kąpielowy 2019 na plaży w Lusowie zostanie oficjalnie rozpoczęty już 29 czerwca i potrwa do 1 września.

To była prawdziwa gratka dla miłośników biegów ekstremalnym z Poznania i okolic. W Ceradzu Kościelnym koło Tarnowa Podgórnego odbyła się kolejna odsłona Runmageddonu.

Oskar Szkudlarz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego ORZEŁ Lusowo zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w konkurencji kumite - Lublin 2019. W zawodach wystartowało ponad 30 najlepszych zawodników z całego kraju.

Wyniki startów indywidualnych i wspólnych wszystkich kategorii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, 22-23 czerwca 2019 r. - Chrzypsko Wielkie.

24.06.2019

Kajetan Sztuba z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w miniony weekend na drogach Gminy Chrzypsko Wielkie.

Zwycięzcami Sołeckiego Turnieju w siatkówce plażowej zostali Mateusz Grenda i Arkadiusz Grenda z Tarnowa Podgórnego. Drugie miejsce zajęli Mariusz Kucharski Wojciech Żakowski reprezentujący Sołectwo Przeźmierowo, a trzecie Zosia Jankowska i Dawid Tomczak z Lusówka.

Sezon kręglarski 2018-2019 był historycznym pod względem osiągniętych wyników i celów sportowych – przyznał na podsumowaniu trener Marek Torka. Jego podopieczny zdobyli w nim osiem złotych medali, jedenaście srebrnych oraz trzynaście brązowych.

To był pierwszy turniej siatkówki plażowej w historii Grand Prix Gminy Tarnowo Podgórne, który rozegrano w kat. mikst.

Godziny otwarcia obiektów OSiR Tarnowo Podgórne w weekend 21-23 czerwca br.

Puchar Polski w karate tradycyjnym wywalczył Antek Frankowski z UKS Orzeł Lusowo. Zawodnik zwyciężył w konkurencji kata indywidualne, zostając najlepszym zawodnikiem w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

17.06.2019

Herosi TKS Tarnowo Podgórne zajęli szóste miejsce w finale tenisowej Talentiady 2019 w kat. U10.

14.06.2019

W najbliższą sobotę i niedziele na obiekcie OSiR w Baranowie będziemy mogli obejrzeć rozgrywki wszystkich grup Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej. O tytuł mistrza sezonu 2018/2019 w kategoriach B2 i C przez dwa dni powalczy łącznie ponad 30 drużyn.

Na torze we Fiorenzuoli zakończyły się zawody 6 Giorni delle Rose. Składały się na nie sześciodniówki oraz inne wyścigi zaliczane do pierwszej kategorii. Trwały od 6 do 11 czerwca br. Filip Prokopyszyn (Klub Kolarski Tarnovia) i Damian Sławek zajęli w sześciodniówce 5. miejsce.

Pięć srebrnych medali zdobyli tancerze OSiR Dance Studio Tarnowo Podgórne.

Już niebawem, bo w sobotę 15 czerwca br. w hali OSiR w Przeźmierowie odbędzie się święto Centrum Tanecznego Blanki Winiarskiej.

Drugi turniej eliminacyjny III Grand Prix Tarnowa Podgórnego w siatkówce plażowej wygrał Adam Lorenc&Mateusz Podbrączyński. Na boisku przy ul. Ogrodowej w Tarnowie Podgórnym zmierzyło się 16 drużyn. Spośród nich do finału awansowało 6.

Akademia Piłkarska Reissa, Olympic Wrocław, Pogoń Szczecin, Pogoń Zduńska Wola, Polonia Środa Wielkopolska, Reprezentacja Polski APR/APF, STF Champion Warszawa, Varsovia Warszawa to jedne z najbardziej znanych zespołów, które zagrały o Puchar FootballPro Cup Masters XII.

12.06.2019

Wyniki naboru na stanowisko kierownika - gospodarza obiektu OSiR w Baranowie.

Na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, a dokładnie w Lusówku mieszka brązowa medalistka mistrzostw Europy U23 we florecie i szpadzie kobiet.

Maciej Belniak z Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne wywalczył srebrny medal Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

Puchar pierwszego turnieju eliminacyjnego III Grand Prix Gminy Tarnowo Podgórne w siatkówce plażowej sensacyjnie zdobyła para kadetów Kamil Małecki&Jędrzej Bąkiewicz.

Herosi z Tarnowa Podgórnego (TKS Kross Tarnowo Podgórne) awansowali do finału ogólnopolskiej Talentiady 2019.

03.06.2019

Jest i on. Największy sukces w triathlonowej historii Uczniowskiego Klubu Sportowego Lusowo. Trzecie miejsce w Pucharze Polski w triathlonie zajął Wojciech Guranowski. Zawody rozegrano 2 czerwca br. w Grodzisku Mazowieckim.

03.06.2019

Do szóstej edycji Triathlonu Lwa pozostało kilka dni. 8 czerwca Lusowo stanie się wielkopolską stolicą ludzi z żelaza.

Dziewczyny same sobie sprawiły prezent w postaci brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w kręglarstwie klasycznym.

Wśród wielu ciekawych propozycji na aktywne spędzenie najbliższego weekendu znalazły się VIII Otwarte Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Ich organizatorem jest Ośrodek Jeździecki Michałówka z Góry.

27.05.2019

W najbliższą sobotę odbędzie się piąta edycja biegu ROZALIŃSKA 13-tka. Trasa o długości 13 km biegnie wokół jeziora Lusowskiego.

W miniony weekend kręglarze OSiR Vector Tarnowo Podgórne wystartowali w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików, które rozegrano w Gostyniu.

Coroczny Puchar Alfy Vector kończy cykl pięciu turniejów Grand Prix Polski w kręglarstwie klasycznym. W trwających trzy dni zawodach wystartowało 77 osób.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki pozostało kilka dni. Rozpoczną się 24 maja br. i potrwają dwa dni. Zawody zostaną rozegrane w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym – ul. Nowa 15.

Tym razem KK Tarnovia Tarnowo Podgórne gościł na pruszkowskim welodromie, gdzie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym.

16.05.2019

W tym roku Bieg Lwa przybrał formę dwudniowej imprezy, a starty zarówno półmaratonu, jak i biegu na 10 km odbędą się w sobotę wieczorem.

14.05.2019

Po siedmiu konkurencjach Rankingu Sołectw na prowadzeniu jest Sołectwo Tarnowo Podgórne.

Kolejny turniej tenisa stołowego, który odbył się 12 maja br. w hali OSiR w Przeźmierowie został rozegrany w trzech kategoriach: dzieci, open i debel.

Jakub Cwojdziński z OSiR Vector Tarnowo Podgórne w konkurencji tandemy wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Rokycany w Czechach.

Srebrny medal XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła Martyna Konieczna.

Zwycięzcą sołeckiego turnieju w spinningu zostało Lusówko.

Zapraszamy do udziału w III Grand Prix gminy Tarnowo Podgórne o Puchar Wójta 2019 r. W tegorocznej edycji zawodów nowością będzie kategoria MIKST.

08.05.2019

Jubileuszowy 60. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju zgromadził na starcie siedemdziesięciu zawodników z trzynastu kolarskich klubów.

Sołectwo Tarnowo Podgórne umacnia swoją pozycję w Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne. Po sześciu konkurencjach utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli.

Szósty Bieg Unijny, który odbył się z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zgromadził rekordową liczbę uczestników.

01.05.2019

W związku z odbywającym się VI Biegiem Unijnym wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

Julia Kucemba zdobyła trzy medale Mistrzostw Świata w Sport Stackingu.

Trzy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Par Seniorek i Seniorów wywalczyła reprezentacja Alfy Vector Tarnowo Podgórne.