Aktualności

22.09.2017

Wrześniowej odsłonie Powiatowych Mistrzostw w kolarstwie MTB przewodziło hasło „Szukamy następców Olimpijczyków”.

20.09.2017

W sobotę 23 września br. w związku z organizowanym spotkaniem wójtów i burmistrzów obiekt OSiR w Tarnowie Podgórnym będzie nieczynny.

Po raz czternasty razem z Uczniowskim Klubem Sportowym Sprint Przeźmierowo i Gimnazjum w Baranowie zapraszamy do udziału w Biegu i Nordic Walking z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

13.09.2017

OSiR Tarnowo Podgórne zwraca się do wszystkich klubów sportowych, w tym uczniowskich, działających na terenie Gminy Tarnowo Podgórne z prośbą o podanie listy zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (w kat. młodzieżowiec, junior i junior młodszy) oraz Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek w 2017 r.

Dopisały Kluby, frekwencja i pogoda. W minioną sobotę po raz trzeci odbyło się „Tarnowo na sportowo”.

29.08.2017

Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne i Młodzieżowa Rada Gminy Tarnowo Podgórne zapraszają na integracyjny rajd rowerowy "Na dwóch kołach".

Już od września ruszają zajęcia spinningowe, które będą się odbywały co wtorek o godz. 18:00.

Od dzisiaj po blisko dwumiesięcznej przerwie wynikającej z awarii i usuwania jest skutków, siłownia w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym jest już czynna.

9 września br. odbędzie się trzecia edycja „Tarnowa na sportowo”. Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 14:30 i potrwa do 17:00, swoją sportową ofertę zaprezentują kluby działające na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z dysfunkcją wzroku, od wczoraj w poszczególnych miejscach hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym przyklejono brajlowskie tabliczki.

9 września po raz pierwszy w Tarnowie Podgórnym odbędzie się impreza biegowa dla dzieci Kids Run. W jej ramach odbędzie się 18 biegów dla kategorii wiekowych od 0 do 14 lat na dystansach od 100 do 800 metrów.

Tradycyjnie w lipcu na plaży w Lusowie odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki plażowej. W turnieju, który odbył się 22 lipca br. wystartowało 12 drużyn męskich, 2 mieszane i jedna kobiet.

07.08.2017

W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 piłkarze GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonali 4:0 na własnym boisku ubiegłorocznego lidera tabeli Lubuszanina Trzcianka.

Pierwszego dnia Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w kolarstwie torowym, które odbywają się od 18 do 23 lipca br. w Anadii (Portugalia)

2 września 2017 r. odbędzie się Mierzęcin Trail. Jest to nowe wydarzenie biegowe na terenach Puszczy Drawskiej. Dwa dystanse - półmaraton, 12km oraz biegi dla dzieci.

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych?

13.07.2017

Z powodu awarii siłownia w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym będzie nieczynna do odwołania.

22 lipca na plaży w Lusowie odbędzie się VII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej 2. osobowej. Mogą w nim wziąć udział dwuosobowe drużyny żeńskie, męskie lub mieszane.

Oto i on. Drugi odcinek cyklu reportaży o sporcie na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.

29.06.2017

Sezon kręglarski 2016/2017 był kolejnym bardzo dobrym sezonem pod względem osiągnięć i zrealizowanych celów sportowych. Był również pierwszym po połączeniu się dwóch klubów: KS Alfy Vector i OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

Tym razem dziennikarze w swoich sportowych wędrówkach po powiecie poznańskim dotarli do Tarnowa Podgórnego. Ta Gmina kojarzy się przede wszystkim z przedsiębiorczością i przemysłem.

18 czerwca odbyły się finałowe zawody o Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

Tobiasz Pawlak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i zdobył tytuł drugiego wicemistrza podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

26.06.2017

Ostatni turniej sołectw, którym była siatkówka plażowa wyłonił zwycięzców XIII edycji Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne.

26.06.2017

Już w najbliższy czwartek o godz. 21:20 na antenie TVP3 Poznań będzie można obejrzeć drugi odcinek reportażu "Tarnowo na sportowo".

Już od prawie pięciu miesięcy na antenie Radia Poznań pojawia się w "Radiowy Atlas Powiatowej 17”. W każdy piątek o g. 10:15 promowana jest aktywność fizyczna, turystyczna oraz przybliżana jest wiedza o sportowej infrastrukturze Powiatu Poznańskiego.

Po raz kolejny na terenie Gminy Chrzypsko Wielkie odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym – Memoriał Tomka Jakubowskiego.

6 miejsce w klasyfikacji klubowej zajęła drużyna TKS Kros Tarnowo Podgórne w finale Ogólnopolskiej Talentiady 2017.

Tancerze OSiR Dance Sudio podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Grand Prix Polski PZTF zdobyli komplet medali.

14.06.2017

Zachęcamy do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu reportaży "Tarnowo na sportowo"

Głosujmy na Podwórko Talentów Nivea, które może powstać na terenie Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym. Głosowanie zostało przedłużone i potrwa do 31 lipca br. Można głosować codziennie oraz zachęcać do tego również swoich znajomych oraz społeczność. Do dzieła.

Marcin Kutkowski i Karolina Ruta na dystansie 1/4 IRONMAN oraz Robert Czysz i Olga Masłowska na 1/8 odnieśli zwycięstwo w czwartej edycji Triathlonu Lwa w Lusowie.

05.06.2017

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 61. Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. Płk. Skopenko zajął Paweł Zaleśny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

05.06.2017

Dziewczyny z KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne wywalczyły tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. Tegoroczne zawody rozegrano 3 i 4 czerwca we Wronkach.

05.06.2017

Dni Przeźmierowa dobiegły końca. Tegoroczne po raz pierwszy odbyły się przy hali sportowej OSiR w Przeźmierowie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem kręglarskim, które odbyło się w miniony weekend w kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym były Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików.

Coroczne sportowe zmagania rozgrywane w ramach Spartakiady Seniorów wygrał Uniwersytet III Wieku z Tarnowa Podgórnego.

29.05.2017

58. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju wygrał Łukasz Rykowski z KKS Ciechanów. Drugi w klasyfikacji generalnej po trzech etapach był Kacper Gieryk ze Stali Grudziądz, a trzeci Julian Kot z NOSIR BDC. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maja Wróblewska z UKS Ratusz Maszewo. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Tamara Szalińska, a trzecie Anna Długaś z KTK Kalisz.

22.05.2017

Wczoraj po raz szósty w Tarnowie Podgórnym odbył się półmaraton Bieg Lwa. Ukończyło go 1241 osób. W kategorii mężczyzn zwyciężył Etiopczyk Zelalem Mengistu, a wśród kobiet Polka – Izabela Trzaskalska.

15.05.2017

Piłkarze GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne awansowali do A-klasy. Sukces przypieczętowało zwycięstwo 4:2 w wyjazdowym meczu z KS Uchorowo.

Drugie miejsce w kategorii open kobiet zajęła Jolanta Witczak, która po raz kolejny przebiegła dokładnie stumilową trasę GWiNT Ultra Cross czyli Super GWiNT.

10.05.2017

21 maja 2017 r. w Tarnowie Podgórnym odbędzie się szósta edycja półmaratonu Bieg Lwa. Po raz pierwszy półmaraton zostanie rozegrany na dwóch pętlach.

Ostatnim turniejem kończącym cykl Grand Prix Polski 2016/2017 w kręglach klasycznych był XII Puchar Alfy Vector, który odbył się 7 maja br.

Po raz kolejny szpadziści z UKS Atlas Tarnowo Podgórne zaprezentowali swoje umiejętności. Tym razem podczas VI międzynarodowego turnieju w szpadzie „Steglitzer Bär”, który odbył się 30 kwietnia w Berlinie.

Po dziewięciu konkurencjach Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne na prowadzenie wyszło Sołectwo Przeźmierowo.

04.05.2017

Tegoroczną czwartą edycję Biegu Unijnego, który odbył się 1 maja w Przeźmierowie, ukończyło 213 osób. W kategorii open kobiet z czasem 38 min. 12 sek. zwyciężyła Justyna Papież z Jarocina.

28.04.2017

Już jutro po raz pierwszy w hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym odbędzie się Międzynarodowy Turniej w brazylijskim jiu-jitsu gi/no-gi.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi udziału w IV Biegu Unijnym, który odbędzie się w poniedziałek 1 maja w Przeźmierowie.

Bieg Unijny odbędzie się jak co roku 1 maja w Przeźmierowie. Tym razem z okazji 13. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tego dnia w godz. od 10:00 do 13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ulicach: Kościelna, Kwiatowa, Krańcowa, Wysogotowska, Brzozowa, Akacjowa, Wiosny Ludów, Ogrodowa, Leśna, Dolina i Łanowa.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnotowało sołectwo Przeźmierowo, które w finale turnieju piłki nożnej pokonało po rzutach karnych Lusowo. Trzecie miejsce na podium zajęło Tarnowo Podgórne, a miejsca 4-11 kolejno: Swadzim, Lusówko, Sady, Rumianek, Ceradz Kościelny, Jankowice, Baranowo, Batorowo.