Aktualności

13.08.2018

OSiR Tarnowo Podgórne ogłasza konkurs ofert na dzierżawę lokalu w celu prowadzenia zabiegów fizykoterapeutycznych oraz kinezyterapii.


Kolejne zwycięstwo odnotowało Sołectwo Tarnowo Podgórne. Tym razem w turnieju siatkówki plażowej, który odbył się 11 sierpnia br. na plaży w Lusowie.


Coroczne Dni Przeźmierowa odbędą się tym razem 31 sierpnia i 1 września. Rozpoczęcie obchodów Dni Przeźmierowa zaplanowano w piątek na godzinę 17:00.


Do startu XV edycji Biegu i Nordic Walking z okazji Święta Niepodległości pozostało jeszcze sporo czasu. Warto jednak już dzisiaj pomyśleć o udziale w nim. Odbędzie się tradycyjnie 11 listopada w Baranowie.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu na podstawie wyników badań wody pobranej 30 lipca 2018 r. stwierdza, że woda w kąpielisku w Lusowie nad Jez. Lusowskim jest przydatna do kąpieli.

06.08.2018

Julita Jagodzińska zajęła ósme miejsce w finale sprintu kobiet podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

19.07.2018

Kochani! Agencja koncertowa Event Store jak również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zaprasza na koncert gwiazdy Rock Polo - Sławomira!


Duety Aleksander Poznański i Wojtek Dudziak oraz Martyna i Marcin Patas zwyciężyły w Powiatowy Turniej siatkówki plażowej.

18.07.2018

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął czwarte miejsce w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego klubów działających w gminach liczących od 20-50 tys. mieszkańców. Łącznie w tej grupie sklasyfikowano 328 gmin.


Gmina Tarnowo Podgórne wygrała w drugiej edycji Makroregionalnego Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018. Turniej odbył się w terminie 26 maja – 10 czerwca i był największą imprezą sportu masowego w Polsce rozgrywaną w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich.


Lato w parku - wakacyjne rewolucje czyli cykl zajęć, które będą odbywać się w każdą sobotę wakacji w Parku St. Kanikowskiego w Przeźmierowie. W najbliższą sobotę uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju mini golfa i kursie Nordic Walking (kije we własnym zakresie).


Turniej powiatowej siatkówki plażowej 2-osobowej na stałe zagościł do kalendarza letnich imprez w Lusowie.


W lipcu i sierpniu obiekty OSiR Tarnowo Podgórne będą czynne:


Zachodnie Zderzenie w tym roku odbyło się w Przeźmierowie.

26.06.2018

W ubiegły piątek na plaży w Lusowie pojawił się nowy punkt widokowy na Jezioro Lusowskie.


Sołectwo Tarnowo Podgórne zwyciężyło w turnieju piłki nożnej, który odbył się wczoraj w Baranowie. Na drugim miejscu uplasowało się Lusowo, a na trzecim Przeźmierowo.

21.06.2018

Młodym Lwem w kategorii sportowiec został Jakub Cwojdziński, który jest zawodnikiem klubu kręglarskiego OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

21.06.2018

Zachodnie zderzenie - IX Mistrzostw Tańca Nowoczesnego odbędą się w najbliższą sobotę w hali OSiR w Przeźmierowie. Organizatorami wydarzenia są Poznański Klub Sportowy „Open Dance” i OSIR Dance Studio Tarnowo Podgórne.


Tradycyjnie w czerwcu na drogach gminy Chrzypsko Wielkie rozegrano Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Wydarzeniu towarzyszył Memoriał Tomka Jakubowskiego, który w tym roku odbył się po raz dziesiąty. Do rywalizacji stanęło 180 zawodników.


Dwie z trzech drużyn piłkarskich grających w wielkopolskich ligach uzyskały awans.


Zapraszamy do udziału w turnieju sołectw Gminy Tarnowo Podgórne w piłce nożnej, który odbędzie się 24 czerwca br. w Baranowie.

29.05.2018

Trzy medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zdobyli zawodnicy drużyny kręglarskiej OSiR Vector Tarnowo Podgórne.


140 zawodników z dziewięciu klubów karate rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate tradycyjnym.

21.05.2018

Pierwszego dnia Młodzieżowych mistrzostw Polski w kolarstwie torowym – konkurencje olimpijskie złoty medal zdobyły Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow.


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zatrudni osobę na stanowisko konserwator maszyn i urządzeń.


Martyna Konieczna, zawodniczka sekcji taekwondo UKS Atlas Tarnowo Podgórne zdobyła brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo olimpijskim.


W miniony weekend na trasie między Grodziskiem Wielkopolskim, Wolsztynem i Nowym Tomyślem odbyła piątej edycji GWiNT Ultra Cross. Nazwa biegu pochodzi od pierwszych liter ww. Uczestnicy mogli wybrać dystans Mini (55 km), Normal (110 km) i koronny Super (161 km czyli 100 mil).


W pięknym stylu powrócił Karol Robak, który po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zdobył brązowy medal mistrzostw Europy seniorów w taekwondo olimpijskim.


Weronika Górniak (UKSB Milenium Warszawa) i Mikołaj Piórkowski (KS Match Point Ślęza) wywalczyli w Tarnowie Podgórnym złote medale XXIV OOM i tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w badmintonie w grze pojedynczej. Oboje byli w turnieju rozstawieniu z numerem 5.

10.05.2018

W tegorocznej edycji Biegu Unijnego, który tradycyjnie odbył się 1 maja w Przeźmierowie wystartowało blisko 250 osób.


Nastał czas kręglarskich turniejów finałowych i rozgrywek rangi mistrzowskiej. W ostatni weekend kwietnia br. w kręgielni w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Są to najważniejsze w każdym sezonie zawody wyłaniające Mistrzów Polski.


W najbliższy weekend Tarnowo Podgórne stanie się stolicą młodzieżowego badmintona. Wszystko za sprawą XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.


Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego PTT w tańcu towarzyskim i Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora OSiR Tarnowo Podgórne odbędą się w najbliższą niedzielę w hali OSiR w Przeźmierowie.


W miniony weekend zostały rozegrane ostatnie zawody w ramach kręglarskiego Grand Prix Polski. Był nim XXV Memoriału Krzymińskiego i Nowackiego, który odbył się w leszczyńskiej kręgielni.

23.04.2018

Organizacja Biegu Unijnego w Przeźmierowie wiąże się z czasowym wyłączeniem z ruchu kołowego ulic, na których się on odbędzie.


W dniu Biegu biuro zawodów zlokalizowane w hali sportowej OSiR w Przeźmierowie będzie czynne od godz. 7:30 do 10:00.


W najbliższą sobotę i niedzielę w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym odbędzie się Średniowieczny Jarmark i Jare Gody.


Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Tarnowo Podgórne w kręglarstwie klasycznym to cykliczne wydarzenie, które w minioną niedzielę odbyło się po raz ósmy.


W turnieju Tarnovia CUP 2018 w szpadzie dziewcząt i chłopców wzięło udział ponad stu trzydziestu zawodników z czternastu polskich klubów. Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych: skrzaty, zuchy, dzieci, młodzik i junior młodszy.


W najbliższą w kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym gościć będzie Rot Weiss Berlin. Zespół rozegra towarzyski mecz z reprezentacją Ligi Vector.


Już jutro w ramach programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower” odbędzie się bezpłatne znakowanie jednośladów.


Po raz pierwszy w historii klubu kręglarskiego OSiR Vector zawodnicy grający w kategorii junior młodszy zdobyli medale Mistrzostw Polski.

09.04.2018

W ubiegły weekend sześcioosobowa drużyna szpadzistów z UKS Atlas Tarnowo Podgórne wzięła udział w XX Gali Szermierczej w Świdnicy.


Piłkarskie drużyny GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne rozpoczęły rundę wiosenną.


Do tegorocznego Biegu Unijnego pozostał niecały miesiąc. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do zapisywania się.


TKS KROS Tarnowo Podgórne został włączony do projektu "Narodowy Program Upowszechniania Tenisa".


Po raz trzeci w Tarnowskich Termach odbyły się Mistrzostwa Sołectw i Puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne w pływaniu. W rywalizacji, która odbyła się 25 marca br. zwyciężyło Sołectwo Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce zajęło Lusówko, a trzecie Lusowo. Miejsca 4-6 zajęły kolejno Sołectwa: Przeźmierowo, Baranowo i Sady.


Solidnie przepracowali okresy przygotowawczy i są tego efekty. 18 marca br. młodzi triathloniści z UKS Lusowo wzięli udział w Gran Prix Polski w Aquathlonie.

19.03.2018

Miniony weekend upłynął pod znakiem kolejnych kręglarskich rozgrywek. W Tucholi odbył się I Memoriał Leszka Gierszewskiego i Henryka Chechły.