Indoor cycling w Przeźmierowie

03.10.2019

Spinning, indoor cycling, czyli trening na rowerze. Zapraszamy na zajęcia, które rozpoczną się 7 października br. w hali OSiR w Przeźmierowie.

Będą odbywać się w poniedziałki w godz. 18:00 - 19:00 i środy od 19:00 do 20:00.


Zajęcia na rowerach stacjonarnych przynoszą wiele wymiernych korzyści m.in.: poprawiają wydolność organizmu, redukują tkankę tłuszczową, wzmacniają system odpornościowy i sprzyjają wydzielaniu się endorfin. Jest to trening nie obciążający stawów mający wszystkie cechy intensywnego treningu spalająco-wytrzymałościowego.

Regularne treningi rowerowe korzystnie wpływają również na układ krążeniowo – oddechowy, dzięki czemu stajemy się sprawniejsi, wytrzymalsi i zdrowsi. Podczas jazdy prowadzone są różne metody treningowe m.in.  jazda pod górę, interwały. Zajęcia są prowadzone przy muzyce, dzięki czemu wysiłek fizyczny staje się przyjemniejszy.

Poziom intensywności określa instruktor, którym jest Tomasz Kosicki – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku sport, o specjalności organizacja i zarządzanie sportem.

Ukończył również studia podyplomowe na kierunkach trener pływania AWF oraz przygotowanie pedagogiczne. Jest instruktorem fitness - ćwiczenia siłowe, instruktorem triathlonu i tenisa.

Posiada uprawnienia ratownika wodnego z kwalifikowaną pierwszą pomocą. Od najmłodszych lat związany jest ze sportem. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako instruktor pływania. Dbał o prawidłowy rozwój młodych, jak i dorosłych triathlonistów. Aktualnie prowadzi zajęcia ruchowe w wodzie oraz zajęcia rowerowe typu spinning.

Zajęcia na rowerach stacjonarnych prowadzi tak aby każdy uczestnik  niezależnie od wieku i doświadczenia dał radę i osiągną swój zamierzony cel, ponieważ dla niego najważniejszy jest zdrowy tryb życia. Najwięcej satysfakcji sprawia mu możliwość przekazywania swojej wiedzy swoim podopiecznym. Jego hobby to motoryzacja i sporty motorowe.

Koszt jednorazowego uczestnictwa w zajęciach to 12 zł, a karnet na 10 wejść kosztuje 100 zł.