Jedno zwycięstwo, dwie przegrane

27.11.2017

W miniony weekend koszykarze Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne rozegrali trzy spotkania, spośród których tylko jedno zakończyło się zwycięstwem.

Koszykarze drugoligowej Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne przegrali 70:102 z Asseco Gdynia II. O wysokiej przegranej  zadecydowały m.in. ostatnie dwie minuty pierwszej kwarty i ostatnie dwie drugiej. W tym czasie podopieczni trenera Tomasza Eicherta popełnili wiele strat, umożliwiając gościom zdobywanie łatwych punktów z kontry i osobistych.

Wysokie prowadzenie po 20 minutach pozwoliło Asseco kontrolować mecz w drugiej połowie. Pomimo lepszej gry w ataku Tarnovia Basket nie była w stanie zatrzymać ofensywy Gdynian.

W minioną sobotę na własnym boisku przegrała również drużyna młodzików starszych. Mecz U14 pomiędzy G.EN. Tarnovia Basket - UKS Olimpijczyk Ostrów zakończył się wynikiem 61:86 (17:10, 16:26, 12:26, 16:26). Punkty zdobyli: M. Danielewski 39, B. Ciunczyk 8,
W. Siekierski 8, M. Czerwiec 5, J. Wodniczak 1.

Następnego dnia młodzi koszykarze rozpoczęli rundę rewanżową od pierwszej ligowej wygranej. W wyjazdowym meczu pokonali 70:69 Jamalex Polonia 1912 Leszno. Punktowali:

M. Danielewski 36, M. Byliński 13, B. Ciunczyk 7, S. Cieśla 6, W. Siekierski 3, M. Czerwiec 3, W. Różański 2.