OMW w karate tradycyjnym

24.05.2018

140 zawodników z dziewięciu klubów karate rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate tradycyjnym.

Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - Tadeusz Czajka.

Zawody były ostatnim etapem przygotowań i eliminacji zawodników do Pucharu Polski Dzieci oraz Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w karate tradycyjnym. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego „Orzeł” Lusowo zdobyli osiem medali.

Mistrzem Wielkopolski został Jan Urbaniak (kata dzieci do 7 lat). Srebrne medale wywalczyli: Nicolas Grek (kata juniorów młodszych 5-4 kyu), Leon Frankowski (kata juniorów młodszych 3-1 kyu), Julia Adamiak (kata drużynowe) oraz Wiktor Siemiński (kata chłopców 12-13 lat 8-6 kyu). Na trzecim stopniu podium stanęli: Hanna Świgoń (kata dzieci 10-11 lat 9 kyu), Antoni Frankowski (kata chłopców 10-11 lat 6-4 kyu) oraz Leon Frankowski w kata drużynowym. Miejsce tuż za podium w konkurencji kata juniorów młodszych
3-1 kyu zajął Oskar Szkudlarg.

W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje klubów: KKT „Shoto” Piła, Akademii KT „Samuraj” Gniezno, UKS KT  „Orzeł”  Września, Poznańskiej Akademii KT, KKT „Orzeł” Poznań, Starogardzkiego KKT, KKT „Kontra” Żary, KKT Polkowice - Lubin oraz UKS KT „Orzeł” Lusowo.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Tarnowo Podgórne.