Plebiscyt Mistrzowie Sportu 2018

17.12.2018

Do piątku 21 grudnia br., do godziny 21:00 możemy głosować w drugiej edycji plebiscytu „Sportowiec Roku 2018”, którego organizatorem jest Głos Wielkopolski.

W gronie sportowców, na których możemy oddać głos jest Karol Robak. Pochodzący z Góry taekwondzista na co dzień trenuje w AZS Poznań. W swojej sportowej karierze zdobył już m.in. srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku oraz brązowe mistrzostw Europy seniorów w Kazaniu i brązowy medal mistrzostw Europy w Nalcziku. Poza tym Karol był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.  

Plebiscyt polega na wyłonieniu sportowych laureatów w sześciu kategoriach. Zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym - powiatowym, laureaci w każdej z sześciu kategorii: sportowiec junior dziewczęta, sportowiec junior chłopcy, sportowiec senior kobiety, sportowiec senior mężczyźni, trener i drużyna, zostaną wybrani w Poznaniu i w każdym z wielkopolskich powiatów. Ci, którzy awansują oni do finału wojewódzkiego, zachowają wcześniej zdobyte głosy.

Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny w Wielkopolsce w 2018 r.

Na zwycięzców czekają medale PKOL i dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone podczas uroczystej gali w styczniu.

Honorowy patronat nad Plebiscytem objął Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


GŁOSUJ >>