Puchar FootballPro Cup Masters XII

12.06.2019

Akademia Piłkarska Reissa, Olympic Wrocław, Pogoń Szczecin, Pogoń Zduńska Wola, Polonia Środa Wielkopolska, Reprezentacja Polski APR/APF, STF Champion Warszawa, Varsovia Warszawa to jedne z najbardziej znanych zespołów, które zagrały o Puchar FootballPro Cup Masters XII.

Impreza zaliczana do najbardziej prestiżowych turniejów dla młodych adeptów futbolu w Polsce odbyła się 8 czerwca br. na obiekcie OSiR w Baranowie.

 W tegorocznym turnieju, którego organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa, udział wzięło osiemnaście czołowych drużyn w Polsce. Zawody rozegrano w kategoriach U-8 i U-9.

W młodszej grupie bezkonkurencyjni okazali się gospodarze. Drugie miejsce zajęła Varsovia Warszawa, a  trzecie Polonia Środa. Najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji okazał się Nikodem Chodakowski z Varsovii, a najlepszym bramkarzem Oliwier Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa. Królami strzelców wśród ośmiolatków zostali Filip Mazur z FC Wrocław Academy i Stefan Podgórski z Varsovii.

W kat. U-9 na pierwszym miejscu podium stanęła Varsovia, na drugim Pogoń Szczecin, a na trzecim Akademia Piłkarska Reissa. Nagrody indywidualne trafiły do Borysa Hajdukiewicza z Pogoni, którego wybrano najlepszym zawodnikiem. Najskuteczniejszym zawodnikiem został  Bruno Sztajerwalda z Varsovii oraz Olafa Szczęsnego, uznany najlepszym bramkarzem.


fot. www.akademiareissa.pl >>