Turniej TARNOVIA CUP 2018

16.04.2018

W turnieju Tarnovia CUP 2018 w szpadzie dziewcząt i chłopców wzięło udział ponad stu trzydziestu zawodników z czternastu polskich klubów. Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych: skrzaty, zuchy, dzieci, młodzik i junior młodszy.

W sobotę ceremonię otwarcia dokonała pani Ewa Noszczyńska- Szkurat, I zastępca Wójta Gminy Tarnowo Podgórne. Zawodnicy UKS Atlas Tarnowo Podgórne największe sukcesy odnieśli w kat. dzieci dziewcząt. Pierwsze miejsce zajęła Hania Depta, trzecie Gabriela Ciborowska, siódme Kaja Patoleta, dziesiąte Maria Wojno oraz czternaste Hania Hałas.

Dobrze walki zanotowały również najmłodsze zawodniczki - Nina Fiałkowska i Hanna Ciborowska. Dziewczyny w kategorii skrzatów zajęły trzecie równorzędne miejsce. Ich klubowa koleżanka Natalia Walter w tej samej kategorii była piąta.

W kat. zuchy wystartowała tylko Olga Wojno, która ostatecznie była jedenasta. W kat. młodziczek na jedenastym miejscu uplasowała się Oliwia Zimińska, a na osiemnastym Dominika Uchman. Nikola Jakubowicz startująca w kat. juniorek młodszych była szósta, Aleksandra Schwarz ósma, a Dominika Szwedek dziesiąta. Juniorzy młodsi Adam Patoleta i Aleksandr Szwedek zajęli kolejno miejsca siódme i jedenaste, a młodzicy - Wiktor Wołoszczak, Paweł Matuszewski i Jakub Malec – uplasowali się na szesnastym, siedemnastym i dwudziestym drugim miejscu. W kat. zuchów UKS Atlas reprezentowali Wiktor Baca i Wojciech Pietrzak. Obaj zajęli równorzędne siódme miejsca. W najmłodszej kategorii skrzatów Stefan Bryła był siódmy, a Filip Hałas ósmy.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i medalami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z nadrukiem zawodów i gorący posiłek.

Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych we florecie i szpadzie. W rywalizacji zmierzyli się zawodnicy wielkopolskich klubów z roczników 2002-2006. Otwarcia zawodów dokonał Tadeusz Czajka Wójt Gminy Tarnowo Podgórne i  Jan Wachowiak Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Szermierczego. W zawodach wystartowało wiele utalentowanych zawodniczek i zawodników, którzy mają na swoim koncie starty w zawodach międzynarodowych rozgrywanych w kraju i za granicą. toteż rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie.

Zawody odbyły się 14 i 15 kwietnia br. w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym i były współfinansowane przez Gminę Tarnowo Podgórne.